تبلیغات
پنــــجــــــــــره ی"مـــن" - رها کن گل های قالی را

یک پنجره برای من کافیست.

 
 
رها کن گل های قالی را
نظرات |

 مخاطب خاص این نوشته همه ما وبلاگ نویسان هستیم.آری خود ما!

ما دیندارانی که از تمام اعتقادات و باورهای مقدسمان در وبلاگمان، نوشته هامان تنها خلاصه می شود در چند حالت نوستالوژیک مذهبی.
نکته تأسف برانگیز ماجرا این است که ما در این میان، همچنان یا دلتنگ مشهد الرضا و کربلا هستیم، یا از زیارت بازگشته ایم. تمام مظاهر دین و دغدغه دینی امروز در اکثر وبلاگ های ما و دوستان مذهبی ما همین شده است.

من و تو موضع همیشگی مان در قبال سرنوشت کشور و انقلاب و دین و حوادث گوناگون، تنها سکوت بوده است.من و تو سنگ حسین را به سینه می زنیم، اما «حسین» مثل ما بی تفاوت نبود. حسین ژست «از سیاست متنفرم» نمی گرفت!حسین دنبال حکومت نبود، اما با دغدغه های سیاسی- اسلامی اش، عازم کربلا شد. خجالت دارد اینکه آدمی بعد از بروز ده ها و بل صدها حادثه دلخراش، زل بزند به چشم مخاطب و با بی تفاوتی از شبنم نشسته روی گلبرگ گل های قالی روایت کند. این همان سرطان بدخیم و مُسری «بی تفاوتی» است که هر روز گریبان خیل کثیری از ما را در دنیای حقیقی و فضای مجازی می گیرد.

حالا دلیل تلخی غروب جمعه ها را می خواهید بدانید؟ تا ما سرطانی باشیم، همواره در عصر غیبت کبری به سر می بریم.
هیچ می دانی چرا ظهور مهدی فاطمه این همه سال به درازا کشیده است؟ چرا که اگر امروز تمام آرشیو نوشته های چندین ساله وبلاگ بسیاری از ما را زیر و رو کنند، یک نوشته کافی و وافی هم پیدا نمی شود که به دفاع از حق پرداخته و یا از دغدغه های دینی و سیاسی امروز نوشته باشیم! فکر و عمل ما عاشورایی نیست. گاهی بیان حق و دفاع از حقیقت نیاز به مهارت و بینش آنچنانی و یا سن و سال بالا ندارد، در کربلا قاسم و عبدالله سن و سالی نداشتند اما در راه دفاع از حق، کوتاهی نکردند.


"من" نوشت:حتما این مطلب رو کامل بخونید...حتی شده قسمتی ازش رو یه روز وقسمتی دیگه رو روز بعد...ارزشِ خوندن وتامل داره...


گویی ما نیز کم کم به سان گذشتگان مدنی، به سرنوشت کوفی ها دچار می شویم. گناه اهل مدینه و کوفه مگر چه بود؟ جز اینکه آنها نیز کنار کشیدند از تشخیص حقیقت و اعلام حمایت از حق و برائت از ناحق را دردسر ساز تلقی کردند؟ امام گذشته - به لطف غایب بودنش - سینه چاک و هوادار و یار کم ندارد امروز. اما امام غریب حاضر را کسی نیست یاری کند. دیگر چگونه فریاد برآریم که ما اهل کوفه نیستیم؟ حال اینکه اگر همچنان اینگونه پیش برویم، ما نیز در امتحان ولایتمداری امروز، مثل اهل مدینه و کوفیان بازنده ایم.

من نمی دانم که چرا هر ساله در عاشورا ندای «یا لیتنا کنا معک» سر می دهیم اما بسوی خط مقدم نمی رویم؟ مگر کل یوم ها - برای ما عاشقان حسین - عاشورا نیست؟ مگر هر کسی را عاشورا و کربلایی مقرر نیست؟ مگر هر دوره ای مسلم و حسین و شمر و یزید را در خود ندارد؟ پس اکنون جبهه حق کدام سمت این کره خاکی است و خاکریز یزیدی دشمن کجاست؟ چرا بر زمین نشسته ایم و قیام نمی کنیم؟ مگر عمری حسرت همراهی مظلوم را نمی خوردیم؟ چرا یکبار هم از حقیقت مبین ولایت، آشکارا حمایت نمی کنیم؟ اگر این اعتقاد ماست که «کل ارض کربلا»، پس من و تو کوفی نبودن را کجا و چگونه باید ثابت کنیم؟ چرا می خواهیم همیشه مقلد «توابین» باشیم و مرجع تقلیدمان سلیمان بن صرد خزاعی باشد؟ چرا یکبار هم که شده مثل زُهیر بین قین، عاشورایی عمل نمی کنیم؟

مشام تو هم مثل من می شنود این عطر تلخ بد بو را؟ حال و روز وبلاگستان این روزها خوب نیست! چرا وبلاگ های ما بوی نای عادت می دهد؟ با تو هستم آی بانوی وبلاگ نویس! این سبک و سیاق نوشتن برازنده باورهای تو نیست. قلم تو به شهادت قرآن، قسم خورده خداست. نگذار یک عده پیوندگذار با آسمان و ریسمان کردن، باورهای دینی ات را سکولار کنند. نگذار یک سایت بی هویت – با نوشته های خاله زنکی- دیوارهای وبلاگستان را لجن زنی کند. نگذار حلقه وبلاگ نویسان گم کرده حقیقت، ذائقه زندگی و طبع نویسندگی ات را عوض کنند. لذت یک مصاحبه بی محاسبه، تو را فریفته یک اعتقاد مسموم ِدر حال گسترش نکند. حواست هست که در وضعیت جنگی وبلاگستان چه می نویسی؟ حواست هست که دارند سوی نوشته ها و افکارت را به کجا می کشانند؟ حواست هست که هر روز من و تو را در مرداب روزمرگی ها غرق می کنند تا بیش از پیش، برای یک زندگی مادی حداقلی و برای آمال معنوی عادی، دست و پا بزنیم؟ یک عده خواسته یا ناخواسته می خواهند برای جلوگیری از تبلور حقیقی اندیشه ناب، زهدان ذهن ما را از نطفه های حرام بی تفاوتی، باردار کنند. بیا هدف های روشن خود را دوباره بخاطر بیاوریم. نگذاریم الگوی ایده آل وبلاگ نویسی ما آن وبلاگ‌نویس بی ملاحظه ای باشد که نه از نوشتن رفتارهای ناپسند روزانه خود ابایی دارد و نه از شرح عادات زشت هفتگی و ماهیانه اش در وبلاگ، شرم می کند. هم او که دم به ساعت، گوش سپرن به صدای غیرمجاز فلان خواننده فاسق، یکی از عادت های ناپسند هر روزه اوست.

یادمان باشد که برای نوشتن سرمشق های مجازی خود، از هر وبلاگی خط نگیریم. حتی نگذاریم «ازدواج» دستخط افکارمان را بالکل عوض کند. بیاییم نگذاریم که با آغاز زندگی مشترک، زندگی ما اسیر روزمرگی ها و وبلاگ ما لبریز از متن ها و حس های خصوصی نامربوط شود در این فضای کاملا عمومی. خوب است اول به این سوال پاسخ دهیم که به اشتراک عمومی گذاردن هرآنچه که هر روز برایمان اتفاق می افتد چه توجیهی دارد؟آیا وقت نوشتن مطالب، این نکته را در یاد داریم که تمام مخاطبین ما همجنس ما نیستند؟ اگر مراد از ارسال بعضی نوشتارها در وبلاگ، فقط «ثبت» آن اتفاق و آن لحظات شیرین است و اصلا جهت خوانش مخاطب نیست، چرا آن حرف ها را در سررسید ها و دفترهای خاطرات شخصی مان نمی نویسیم؟ غیر فعال کردن بخش نظرات یک مطلب، حربه ساده انگارانه ای بیش نیست. ما با این کار تنها می توانیم سر را مثل کبک زیر برف کنیم و هیچ فکر نکنیم که کسی ما را می بیند و می خواند متن ما را.

آخر شرح فلان ملاقات و حالات و پیامک های عاشقانه مان برای غریبه ها در وبلاگ، کدامین گره کلاف درهم پیچیده زندگی دنیوی و اُخروی دیگران را خواهد گشود؟ شاید بیان احساس قشنگی که برای من و شما لذت دارد - جدای از گناه بودنش - برای دیگری، حسرت بار باشد.

آی پسر مذهبی! اگر حقیقتا آمده اینجا سنگر ساخته ای که برای جهاد اصغر سینه سپر کنی؛ اگر آمده ای آستین را برای جهاد اکبر بالا بزنی تا رجزی عاشورایی بخوانی و همچون قاسم برزمی، بسم الله! آنقدر مردانه بنویس که اگر در وبلاگ خود، نامت را هم نوشته باشی «شقایق»، تمام مخاطبانت بدانند که صاحب این نوشته ها یک مرد است، نه یک زن!جنگ امروز در این جبهه، جنگ نوشته هاست! لطفا در این جنگ اکبرانه، گاردی اصغرانه بگیر و با عاطفه نوشته هایت، احساسات جنس مخالف را قلقلک نده! بزن به خط مقدم نبرد و مردانه بجنگ که بسیار وقتمان تنگ است! اگر تازه اول کاری و خامی، با نپختگی خشت اول را کج نگذار. بیا و همت کن تا آرمان حضور ما در این آبادی، رسیدن هر چه سریعتر به اهداف و تکالیف والایی که در ثریا داریم باشد، نه شنیدن تعاریف و تمجیدهای بیهوده این و آن. بیا و برای رضای خدا بنویسیم نه برای رضایت مخاطبین.

هیچوقت از خاطر نبریم خط قرمز ها را. این طور نباشد که برای انتخاب عناوین نوشته ها هیچ حد و مرزی نشناسیم. در پی نوشت های مطابمان، هر شعر و جمله و کلیپ و آهنگی از هر شاعر و نویسنده و بازیگر و خواننده ای را نقل قول نکنیم. از کنار هر منجلابی گذر نکنیم و در هر مرداب و گندابی نظر نیندازیم. خود را به هر مار خوش خط و خالی لینک نکنیم. مواظب پیوند های روزانه مان باشیم که سر از محفل شبانه نویسندگان لاقید وبلاگ های ناکجاآباد سفلی درنیاورد! نگذاریم هر غریبه نامحرمی سرش را بیندازد پایین و پابرهنه وارد دنیایمان شود. باید هماره بدانیم که در وقت کامنت گذاشتن، با همه صمیمی نشویم. هیچوقت کامنت دانی ها را بدل به چت باکس نکنیم. در چت ها و کامنت ها برای نامحرم ها شکلک نامأنوس گل نفرستیم. گاهی به این فکر کنیم که سرمنشاء غلط های عمدی املایی، کدام بی ادب آباد بی‌فرهنگستان‌دره است؟ حرمت فارسی را مثل ناموسمان حفظ کنیم. این «دو نقطه دی» ها و «دو نقطه پی ها» دیگر چه دعب بی ادبانه ای ست؟ به شرافت ابرها سوگند که این شکلک های یاهویی آدم نما، «انسانیت» ما را زیر سوال می برند!

بیاییم همیشه مواظب الفاظی که در کامنت ها بکار می بریم باشیم. این را قبل از آنکه ادب سخن بر ما دیکته کند، تقوا حکم می کند که یک فرد مذهبی وقتی روی سخنش با جنس مخالف است باید بداند که فعل ها را همیشه جمع ببندد. و همیشه خدا یادش باشد که شیطان برای اضافه شدن به گفتگوهای دو نفره، نیازی به دعوتنامه ندارد! ما مگر دلخوش و مطمئن از کدامین داشته هامان هستیم که حواسمان به پرتگاه های تازه تأسیس سرپوشیده و لغزشگاه های مدرن چندده هزار نفری ابلیس نیست؟ شیطان هیچ با ما شوخی ندارد. مبادا بگذاریم جنسیت مان کیفیت حضور ما در اینجا را دستخوش مکائد کند. رعایت «تقوا» مجازی و غیر مجازی ندارد. پرهیزگاری تنها خلاصه در خلوت ها و جلوت های خانه و خیابان ها نیست. چه آدم ها که در دنیای حقیقی بهشتی بودند و در فضای مجازی تقدیرشان جهنمی شد! براستی ما چقدر در هنگامه قدم زدن در حیاط‎خلوت این برزخ بی کران، احتیاط می کنیم؟

خوب است بدانیم که شیطان اهل نقشه های تکراری نیست. شیطان با موقعیت های مختلف ما، خود را بروز می کند و نسخه جدیدتر نقشه دغدغه های ما را در سیستم شیطانی خود نصب می کند. تا ما را از چاله عُجب درنیامده، به یکی از حفره های حیثیتی خودمان بیندازد. استراتژِی حمله شیطان در برابر مذهبی ها کلیشه ای نیست. همیشه وسیله دلبری کردن شیطان «چشم» و «ابرو» و «صدا» و «صوت» و «لحن» و «چهره» و «سیما» و «وب» و «وویس» نیست. گاهی شیطان برای ما مذهبی ها با ژست ها و پست های فوق مذهبی کربلا و اربعین و عاشورا و قرآن و نماز شب و دغدغه های فوق فرهنگی و دینی و حجاب و انقلاب و جنگ و فلان شهید عصر جدید در وبلاگمان میدان‎داری می کند!

 

اگر این آفت ها را سم پاشی کنیم و علف های هرز را از ریشه بکنیم، اگر شاخ و برگ های اضافی درختان باغ زندگی مان را هرس کنیم، یقینا در شناسنامه مان مهر ثبت احوال آسمان خواهد خورد. باور کنید در همین زمین های بایر اینترنت هم می شود تخم نیلوفر کاشت. به اسم قاسم قسم، در این بزم های خصوصی و دام های دایر مجازی هم می شود با مراقبه، شهید و مسافر بهشت شد! جای صد جوالدوز زدن به دیگران، اگر یک سوزن به خود بزنیم، در همین جا هم می توانیم مقلدان خوبی برای ابن سیرین پارچه فروش و رجبعلی خیاط باشیم. بیایید ترجیح دهیم دلبران دل از کف داده، جای «ترنج» ساعد های سیمین خود را بیخ تا بیخ ببرند، اما ما یوسفانه دست رد بزنیم به تبق های تعارف شده گناه. آنوقت باید بنشینیم و حساب کنیم که چند جمعه دیگر خواهد بود، روزی که آسمان لاجوردی در وقت غروب، طلوعی طلایی می کند و خورشید با تابشی مستقیم با چشم های ما آشتی خواهد کرد...

منبع:http://delabad.ir/
مرتبط با : باهم نوشت
برچسب ها : وبلاگ نویسان مذهبی-راه وروش وبلاگ نویسی مذهبی-وبلاگ نویسی برای رضای خدا-جنگ نرم در اینترنت-جنگ نرم-اصول وبلاگ نویسی مذهبی-ولایت-
نویسنده : من
تاریخ : پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394
زمان : 01:12 ق.ظ
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آوا دوشنبه 2 فروردین 1395 02:46 ب.ظ
سلاااااااااااام من عزیز دلم . خوبی؟ دلم برات یه ذره شده بود .
پریچهر پنجشنبه 12 شهریور 1394 02:07 ب.ظ
هنوز اینجا برقراره؟ چه خوب :)
برقرا باشی...
مطبیتو اولشو خوندم و قبول دارم
من پاسخ داد:
هههه هنـــــــــــــــوز زندم :)
قربانت
مرســــــــــــــــــــــــــی پریچهربانو
تبسم سه شنبه 6 مرداد 1394 08:55 ب.ظ
ببخشید اشتباهی گفتم

یا علی ع
من پاسخ داد:
:)
تبسم سه شنبه 6 مرداد 1394 08:53 ب.ظ
خدانکنه گلم


یا علی ع
عاشق عشق جمعه 19 تیر 1394 11:16 ب.ظ
شب های احیا در فراق تو گذر شد

عمرم تباه است وزهجر تو سپر شد

ای روضه خوان و یوسف زهرا کجایی

آقا بیا روزم شب و شب هم سحر شد

از اول ماه خدا یاد تو هستم

اما چرا این ناله هایم بی اثر شد

هدیه به امیرالمومنین,سلامتی وتعجیل در فرج5صلوات باوعجل فرجهم ودعای فرج
تبسم چهارشنبه 17 تیر 1394 07:44 ب.ظ
بی علی دنیا ندارد اعتبار
وای بر ما وای بر این روزگار
شهادت حضرت علی ع روتسلیت میگم
محمد چهارشنبه 17 تیر 1394 10:11 ق.ظ
سلام
ممنونم...

دعا می کنم برای تو
برای خودم
برای همه مان
کسی چه می داند
شاید خدا دسته جمعی نگاهمان کرد
دعا می کنم
برای دل هایمان
برای چشم هایمان
برای گریه و خنده هایمان
دعا می کنم مهربان خدای من!!!
می دانم که تا آسمان راهی نیست
ولی تا آسمانی شدن راه بسیار است
این دست های خالی به سوی تو بلند می شود
ما بی سلیقه ایم
طلب آب و نان می کنیم
تو خود ای خزآنه دار بخشش ها
بهترین ها را برایمان مقدر کن…
تبسم چهارشنبه 17 تیر 1394 02:28 ق.ظ
محتاجیم به دعا
چهارشنبه 17 تیر 1394 02:27 ق.ظ
خورشید را باور دارم حتی اگر نتابد...

به عشق ایمان دارم حتی اگر آن را حس نکنم ...

به خدا ایمان دارم حتی اگر سکوت کرده باشد ...
من پاسخ داد:
زیبا...
محمد یکشنبه 14 تیر 1394 09:25 ق.ظ
سلام
ممنونم که سرزدید..

طاعاتتان قبول..

برگ هایم ریخت بر روی زمین؛ یعنی درخت/ خود به مرگ خویشتن رای موافق می دهد/ زندگی توی قفس یا مرگ بیرون از قفس ؟/ دومی ! چون اولی دارد مرا دق می دهد...

کاظم بهمنی
من پاسخ داد:
سلام

همچنین
تبسم یکشنبه 14 تیر 1394 01:33 ق.ظ
ممنون که بهم سرزدی
بازم ممنون از حرفای قشنگت
هم ماهی من
آوا چهارشنبه 10 تیر 1394 11:40 ب.ظ
سلام
"من" خوبم
خوبی؟
امروز اومدم وبلاگ دیدم همه نوشته هام حذف شده همه زحمتام همه چیز رفته
ناراحتم خییلی

عزیزم از تمام لطفت ممنونم
یه دنیا برای من دوست داشتنی هستی .

واستا ببنیم چرا امتحاناتو خراب کردی؟؟؟
بیا وبلاگمو ببین . خیلی بد شده
من با تمام عشقم نوشته بودم
ولی......
آوا دوشنبه 25 خرداد 1394 08:41 ب.ظ
سلام "من "عزیزم خوبی؟ دلم برات تنگ شده خیییییلی
انقدر که تو گوگل سرچ کردم "پنجره من "و پیدات کردم ....آخه این بلاگفا یک ماه شایدم بیشتره که سرورهاش خراب شده نمیشه وارد مدیریت وبلاگ شد
دلم برا وبلاگم برا نوشته هام برای همه چیز تنگ شده فقط دعا میکنم زودتر مشکلا حل شه.

امتحانا که تموم شد آره؟؟
اگه اومدی همین جا جوابمو بده
بازم بهت سر میزنم . ان شا الله که بلاگفا درست شه.

تو برای من مثل گل شازده کوچولو هستی اما تفاوت من و شازده کوچولو اینکه من هیچ وقت تنهات نمیزارم ...
من پاسخ داد:
ســـــــــــــــــــــــــلام عزیز دلـــــــــــم قربونت با دیدن پیامت عــــــــــــاولیم
تو چطوری؟خوبی؟
عزیــــــــــــــــــــــــــزم...درک میکنم اصلا ناراحت نیستم ازت
ان شالله که زودتر مشکل حل میشه وبرمی گردی ودوباره نوشته های قشنگت رو میخونم :)
آره حسابی خــــــــــــــرابیدم :|
من الان پیام تو دیدم بانـــــــــــــــــو
.
.
.
تو واسه من خودِ شازده کوچولو هستی و من همون آدمیم که اگه بری تا ابد به ستاره ها چشم میدوزم...
محدثه پنجشنبه 7 خرداد 1394 11:57 ق.ظ
....
سلاااااااااااااااااااااااااااااااام
عشق من حالش خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟
زود بیا.
27 منتظرتم.
امتحاناتم ایشالااااااااااا خوب خوب میدی :)
من به تو ایمان دارم:)
...
من پاسخ داد:
سلاااااام خانوووووم
اره عشقم عالییییییم حتی اگه امتحانا مختل خوشبختی بشن:)
شما چطوری دخدر؟
باچ من20قدرتمندانه برمیگردم:))
ایشالله منم به دعاهات ایمان دارم:)
محدثه شنبه 26 اردیبهشت 1394 09:49 ق.ظ
...
سلام.
خوبی دختر؟
...
من پاسخ داد:
ســــــــــــــــــــلام

ممنون خانــــــــــــــــوم عالیم
علی سه شنبه 23 دی 1393 05:16 ب.ظ
امت اسلامی از مشکلات عظیمی رنج می برد و همچنان این مشکلات لاینحل می نماید:
1. عدم اتحاد
2. تسلط غرب بر مقدرات جوامع اسلامی
3. عدم تولید علم و اندیشه از قران در مسیر حل مشکلات واقعی جهان امروز
4. و ...
راه حل چیست؟
اتحاد در اندیشه و تولید اندیشه ی اسلامی با کمک هم. فکر نکنید که تولید علم و اندیشه کار دانشمندان بزرگ و متولیان علوم اسلامی است، اگر این بود که تا کنون کاری کرده بودند و چنین وضعی نداشتیم.
وبلاگی درباره ی "ناشناخته ترین قدرت" یعنی امر به معروف و نهی از منکر ایجاد شده است که حرف های جدید و تازه ورای اندیشه های جاری، برای تولید علم اسلامی دارد دنبال هم اندیشانی هستم که یاریم کنند.
www.nashenakhte.blog.ir
احمد داعی یکشنبه 30 شهریور 1393 06:56 ب.ظ
*بِـــــــــ✿ــــســــــــــمِ الـــــلـــه الــــــ✿ــــرَّحمـــــنِ الــــــرَّحـــــ✿ــــــــیــــــــــــــم*ســــلام بزرگــــــــــوار-------*--------*------*--------*--------*---------*---------*------

با مطــــــلـــــب(((به بهانه روز دحوالارض)))) به روزم

-------*--------*------*--------*--------*---------*---------*------

منتظر نظرات ارزشمندشما بزرگواران در پایان مطلب هستیم


التماس دعا

محمد شنبه 29 شهریور 1393 11:43 ب.ظ
ممنون از نظر ارزشمندتون...خدا بر توفیقاتتون اضافه کنه....یا علییییییی
من پاسخ داد:
تشکر فراوان

همچنین ان شالله

یاحق
آوا شنبه 29 شهریور 1393 10:52 ب.ظ
*اصلا متنی در کار نیست*فقط بهونه ای ست تا بدونی “بیادتم”...

اومدم بگم :
سلام خانمی کتاب شازده کوچولو که بهت قول داده بودمو گرفتم دارم میخونم ...

ندونم بگم یا نه ولی میترسم بمونه تو دلم بتلکم بعله ...
چرا منو فراموش کردی ؟؟؟خیلی پولویی دلم تلکید
من پاسخ داد:
سلام عزیزم

پیامم اومد برات؟
محمد شنبه 29 شهریور 1393 10:26 ب.ظ
سلام
خواهش می کنم
هرجا که هستید شاد وسلامت باشید
چادرخاکی شنبه 29 شهریور 1393 08:30 ب.ظ
سلام
فردا 25 ماه ذیقعده روز دحوالارض است.دحوالارض از چهار روزی است که در تمام سال به فضیلت روزه گرفتن، ممتاز است و در روایتى آمده است که روزه ‏اش مثل روزه هفتاد سال است ؛ و در روایت دیگر کفاره هفتاد سال است و هر که این روز را روزه بدارد و شبش را به عبادت بسر آورد از براى او عبادت صد سال نوشته شود ؛ و هر چه در میان آسمان و زمین وجود دارد براى کسی که در این روز روزه‏ دار باشد استغفار می‌کنند. و این روزى است که رحمت خدا در آن منتشر گردیده است.
التماس دعا.
نورالهدی شنبه 29 شهریور 1393 07:22 ب.ظ
آفتاب شب یلدای همه
گریه ی پشت تمنای همه...

هیچکس یاد غریبی تو نیست
گریه کن جای خودت...جای همه...

بی تو دارند همه میمیرند
زود برگرد مسیحای همه...

همه ی شهر به چاه افتادند
مددی یوسف زهرای همه...

بنشین تا بنشانی همه را
در بیار از نگرانی همه را...
.
.
.
.
آقـــــــــــا
کاش میشد ز سفر برگردی...
hamid شنبه 29 شهریور 1393 06:37 ب.ظ
با سلام . وب بسیار باحالی داری . یه سایت کسب درامد میشناسم فکر کنم واسه شما خوب باشه من که 4 بار ازشون گرفتم هم شمارش عالی دارن هم بیشترین پرداختی رو دارن یه سر بزنی ضرر نکردی
www.sitepopup.ir
hamid شنبه 29 شهریور 1393 06:37 ب.ظ
با سلام . وب بسیار باحالی داری . یه سایت کسب درامد میشناسم فکر کنم واسه شما خوب باشه من که 4 بار ازشون گرفتم هم شمارش عالی دارن هم بیشترین پرداختی رو دارن یه سر بزنی ضرر نکردی
www.sitepopup.ir
چادرخاکی شنبه 29 شهریور 1393 01:30 ب.ظ
سلام
من این راهی را که انتخاب نمودم را با آگاهى كامل و با شناخت دقیق بوده و هیج شک و تردیدی ندارم، امیدوارم كه بتوانم دِین خودم را نسبت به اسلام و قرآن، ادا نمایم.
فرازی از وصیت‌ نامه شهید احمد ترشیزى
محمد شنبه 29 شهریور 1393 09:25 ق.ظ
سلام
ممنونم
شما لطف دارید..باعث افتخاره..
شعرهای آقای بیابانکی زیبا ودلنشین..موفق باشید
محمد جمعه 28 شهریور 1393 11:44 ب.ظ
آبجی من که نگفتم قالب بدیه...ممنون از محبتتون....
غریبه ی اشنا جمعه 28 شهریور 1393 09:40 ق.ظ
چقد خانوووووووووووووووووم

هر چی بگم کم گفتم
من پاسخ داد:
ای بابـــــــــا...قربونت برم آبجی
نظر لطفته...
احمد داعی جمعه 28 شهریور 1393 01:25 ق.ظ
*بِـــــــــ✿ــــســــــــــمِ الـــــلـــه الــــــ✿ــــرَّحمـــــنِ الــــــرَّحـــــ✿ــــــــیــــــــــــــم*ســــلام بزرگــــــــــوار-------*--------*------*--------*--------*---------*---------*------

بالاترین حسرت حرامخور در قیامت از چیست؟

امیر المؤمنین علیٌّ علیه‏السلام :

إنَّ أعْظَمَ الحَسَراتِ یَومَ القِیامَةِ ، حَسْرَةُ رجُلٍ كَسَبَ مالاً فی غَیرِ طاعَةِ اللّه ، فوَرِثَةُ رجُلٌ فأنْفَقَهُ فی طاعةِ اللّه سُبحانَهُ ، فدَخَلَ بهِ الجَنّةَ ، ودَخَلَ الأوَّلُ بهِ النّارَ .

امام على علیه‏السلام :

بزرگترین افسوس در روز قیامت ، افسوس مردى است كه مالى را به ناروا گرد آورده و آن را براى كسى بر جاى گذاشته و او آن را در راه طاعت خداى سبحان خرج كرده باشد و بدان سبب به بهشت رود و او به دوزخ .

نهج البلاغة : الحكمة 429 منتخب میزان الحكمة : 154


-------*--------*------*--------*--------*---------*---------*------با مطــــــلـــــب(((مال حرام و آثار حرام خواری)))) به روزم

التماس دعا
محدثه پنجشنبه 27 شهریور 1393 04:25 ب.ظ
...
سلام.
سخته گناه نکردن سخته پاک موندن.
ولی همش شدنیه!
مرسی خانوم گل :)
تلنگر حوبیه!
...
من پاسخ داد:
سلام عزیز

سخته ولی شدنیه

قربونت گلم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30
 

شارژ ایرانسل

فال حافظ